Siirry pääsisältöön

Yritysmyynti yhteystiedot

yritysmyynti@ikea.com
(09) 3482 9400

Laskutus
laskutus@ikea.com
(09) 3482 9506 (ark. 10-15)

Tapaaminen yritysmyyjän kanssa

Aika tehdä muutoksia tai hankintoja yritykseesi? Anna yritysmyyjiemme auttaa, katsotaan yrityksesi tarpeet ja löydetään ratkaisut yhdessä hyödyntäen monipuolista tuotevalikoimaamme.

Varaamalla ajan varmistat, että sinua palvellaan juuri sinulle sopivana ajankohtana. Voit varata ajan lähimpään tavarataloosi tai tavata yritysmyyjän etänä puhelimen välityksellä. Sinulle parhaiten sopivan tapaamistavan valitset alta.

Olet aina myös tervetullut tavaratalojen Yritysmyyntipisteelle tutustumaan mallistoomme ja keskustelemaan yrityksesi tarpeista. Palvelemme asiakkaita jonotusperiaatteella.

Yritysmyyntipisteet

Espoo

Työtilat-osasto, tavaratalon toinen kerros.
ma - pe 10:00–18:00

(09) 3482 9457
yritysmyynti.espoo@ikea.com

Vantaa

Työtilat-osasto, tavaratalon toinen kerros.
ma - pe 10:00-18:00

(09) 3482 9340
yritysmyynti.vantaa@ikea.com

Helsinki

Suunnittelustudio
aukioloajat

(09) 34829604
yritysmyynti.helsinki@ikea.com

Kuopio

Työtilat-osasto, tavaratalon toinen kerros.
ma - pe 10:00-18:00

(017) 582 8525
yritysmyynti.kuopio@ikea.com

Raisio

Työtilat-osasto, tavaratalon toinen kerros.
ma - pe 10:00-16:00

040 451 7584
yritysmyynti.raisio@ikea.com

Tampere

Työtilat-osasto, tavaratalon toinen kerros.
ma - pe 10:00-16:00

040 665 3960
yritysmyynti.tampere@ikea.com

Ohjeita tilauksen tekemiseen

Kun teet tilausta otathan huomioon seuraavat kohdat:

  • IKEA-yritystilikortin numero/laskutussopimusnumero tai y-tunnus
  • Laskulle haluttu viite
  • Toimitusosoite
  • Toimitustapa (sisään kannettu, kadunvarsitoimitus, postipaketti vai nouto talosta)
  • Toive toimitusajankohdasta
  • Tilauksen yhteyshenkilön yhteystiedot
  • Tilauksen vastaanottajan yhteystiedot
  • Tilattavien tuotteiden tiedot (artikkelinumero ja määrä)

Lisätietoja ja apua tilauksen tekemiseen saat asiantuntevilta yritysmyyjiltämme.

Yritysasiakkaana verkkokaupassa ja yleiset toimitusehdot yrityksille

Yritysasiakkaana verkkokaupassa ja yleiset toimitusehdot yrityksille