Product Recycling Fund
The price of this item includes a contribution to a Product recycling fund to ensure that waste electrical and electronic equipment is collected and recycled in a responsible manner.

Životní prostředí

Životnímu prostředí věnuje podle Charlieho Browna většina čtenářů po celém světě zvýšenou pozornost. Jako manažer odpovědný za životní prostředí je ale ve společnosti IKEA nejvíce inspirován těmi zelenými kroky, o které se s ním čtenáři podělili. Snad budou chodit i dál!

Vaše zelené kroky

Charlie Browne dostává mnoho inspirujících dopisů o zelených krocích, které čtenáři podnikají. Zde jen malá ukázka …
Informujte Charlieho o svých zelených nápadech. Email homes@IKEAFAMILYLIVE.com

Dobrý den Charlie Browne,
Mým příspěvkem k ochraně životního prostředí je to, že nakupuji eticky připravené potraviny, jako například fair trade čokoládu. Teď se snažím najít víc potravin produkovaných v nejbližším okolí.
Cecilie Hansen, Norsko
Charlie Cecilii poděkoval za email.... Ujistil ji, že udržitelnost při produkci potravin je pro společnost IKEA nesmírně důležitá. Příslušný manažer ve společnosti IKEA, Anders Lennartsson, potvrzuje, že se pracuje na snižování dopadu na životní prostředí v rámci celého procesu - polem počínaje a pultem v obchodě konče. Například všechna káva prodávaná nebo podávaná v obchodních domech IKEA má certifikát UTZ, což v praxi znamená, že při její výrobě se šetrně přistupovalo k životnímu prostředí i k lidem. Navíc nějakých 20 produktů v obchodě se švédskými specialitami má organický původ a v restauraci IKEA je v nabídce vždy alespoň jedno organické jídlo. To vše je jen začátek – začátek nastoupeného zeleného kurzu.

Milý Charlie!
Můj nápad recyklovat odpad v kuchyni se v práci prvně nesetkal s přílišnou odezvou. I tak jsem koupila několik kontejnerů IKEA SORTERA a byla jsem nadšená, když se za několik dnů opravdu naplnily!
Anita Markström, Švédsko Charlie potvrzuje, že jít vzorem je nesmírně důležité. Dokazuje to, že chopit se díla je nejen možné, ale také snadné a nejednou i zábavné!

Milý Charlie,
Můj zelený nápad: Starý slunečník jsem použila jako rám pro popínavé rostliny.
Giny de Graaf, Nizozemí Charlie k tomu dodává, že tento skvělý nápad se uplatnil v sekci "Nové využití" - podobně jako IKEA Bargain Corners, kde se opravené kazové zboží prodává za sníženou cenu.... Snížit, znovu využít, recyklovat.

Milý Charlie,
jsem přesvědčená, že je proveditelné mít na zahradě solární panely, které by poháněly ledničku. Solární lampu SUNNAN už mám a těším se, jaké další výrobky nám IKEA v této oblasti poskytne.
Elly Jansen-van Veen, Nizozemí Charlie je nadšený... Zdůrazňuje, že i sebemenší využití solární energie pomáhá snižovat naši závislost na solárních panelech a IKEA navíc za každou prodanou solární lampu SUNNAN věnuje jednu lampu dítěti v Pakistánu.

VAŠE DALŠÍ PŘÍSPĚVKY:

Dobrý den Charlie!
Můj první krok… Sušičku na prádlo používám spíše vzácně. Vyprané věci buď věším ven, nebo je za špatného počasí suším v obýváku. Můj další krok bude … to, že přestanu vozit děti do školy. Ve Švýcarsku máme vynikající systém veřejné dopravy, takže děti budou od příštího měsíce jezdit autobusem nebo tramvají.
Els Van Gaver, Švýcarsko

Hi
Mým dalším krokem bude… to, že omezím používání svého auta. Mým dalším krokem pak bude… to, že si ušiju veselou nákupní tašku, která mi dlouho poslouží.
Janni Gregersen, Dánsko

Hello!
Mým zeleným příspěvkem je mých pět dětí – učím je o životním prostředí a o tom, jak se dá chránit. Zároveň pozvolna měníme životní styl tak, aby byl ekologičtější. Například kupujeme nové věci, ale vždy si nejdřív zkontrolujeme, zda se tötéž nedá sehnat v second-handu.
Gitte Dahlgren Bengtsson, Švédsko.

Charlie,
Sdílím vaše nadšení pro životní prostředí. Krásu vidím ve všem kolem sebe, dokonce i ve všedních, praktických věcech. Například láhve od pracích prostředků – trochu je upravím a pak je hrdě vystavím na poličce v koupelně. Stanou se tak součástí výzdoby a nezaberou místo v odpadu. Dobrou budoucnost všem!
Fiammetta, Itálie

Ahoj
Zde jsou moje zelené počiny: pro tzv. starou vodu, v níž se vařila vajíčka, nacházím nové způsoby využití, např. na čištění. V místech s častým provozem jako chodba se také snažím nepoužívat světlo, ale svíčky. Všechny věci se snažím vyřídit v jeden den a omezit tak používání auta. A do obchodního domu IKEA jedu tehdy, když chci navštívit kamarádku Valerie, která bydlí poblíž. Nebo také naopak - kamarádku Valerie navštěvuji tehdy, když si potřebuji něco koupit v obchodním domě IKEA!
Line Feluy, Belgie

Připojte se nyní

Nejste členem? Přidejte se nyní.

Zaregistrujte se

  • Výhodné ceny výrobků pro členy IKEA FAMILY
  • Časopis IKEA FAMILY LIVE zadarmo
  • Pozvánky na akce

Reportáž IKEA

 

Peter Ödegaard využil své letité zkušenosti k návrhu nádherného sortimentu váz a květin. Nyní se navíc s vámi podělí o skvělé tipy, jak květiny ve vázách aranžovat…

Čtěte více

Časopis zdarma

Skvělé nápady zdarma čtyřikrát do roka

Inspirace, nápady a šikovné tipy, rady odborníků a mnoho dalšího - to vše nabízí časopis IKEA FAMILY LIVE.

Čtěte více
  • Nenechte si ujít skvělé nákupy!
  • Přidejte se k IKEA FAMILY. Je to zcela zdarma.
Zobrazit všechny výhody pro členy