Product Recycling Fund
The price of this item includes a contribution to a Product recycling fund to ensure that waste electrical and electronic equipment is collected and recycled in a responsible manner.

SVĚT SE ZBARVUJE DO ZELENA - BUĎTE PŘITOM!

Všichni máme schopnosti k tomu, abychom svému okolí něčím přispěli. Charlie Browne, IKEA UK environment manager a vášnivý environmentalista, ukazuje, jak pomocí malých změn můžeme šetřit peníze i planetu. Podělte se o tyto rady s přítelem!

Pět letních eko tipů

Dobrý den, jsem Charlie Browne, IKEA UK environment manager. Mám několik nenáročných nápadů, pomocí nichž můžeme toto léto něco v našem okolí změnit. Klimatická konference v Kodani ukázala, že nemůžeme čekat na rozhodnutí předních politiků, ale musíme se vést sami!

1. Šňůry na prádlo
Venku je slunečno - snad!Pokud máte místo, sušte prádlo venku! Sušáky ročně vytváří 310kg CO2, šňůry na prádlo nemají dopad naprosto žádný.

2. Používejte sluneční světlo
Technologie solárních buněk znamená, že sluneční paprsky vám budou svítit i v noci. Podívejte se na řadu venkovních svítidel IKEA SOLIG. • SOLIG range
Posviťte si na dům i zahradu ekologicky na www.IKEA.cz/osvetleni

3. Prázdniny doma
Nemyslím tím, abyste zůstávali přímo doma, ale určitě se vyplatí objevovat poklady blízko vašeho bydliště. Dovolená bez letadel a bez velkých hotelů sníží dopad skleníkových plynů.

4. Vyměňte žárovku
Od srpna IKEA přestane prodávat klasické žárovky – ještě předtím, než to v řadě zemí upraví legislativa. Přepněte na fluorescenční lampu (CFLs).

5. Nasedněte na kolo
Můj závěrečný tip inspiroval čtenář Stuart Mayes ze Spojeného království. Používejte kolo, jak jen to jde – včetně příští návštěvy obchodního domu IKEA! Klikněte zde [LINK] pokud si chcete přečíst Stuartův dopis a mou odpověď.

Připojte se nyní

Nejste členem? Přidejte se nyní.

Zaregistrujte se

  • Výhodné ceny výrobků pro členy IKEA FAMILY
  • Časopis IKEA FAMILY LIVE zadarmo
  • Pozvánky na akce

Reportáž IKEA

 

Peter Ödegaard využil své letité zkušenosti k návrhu nádherného sortimentu váz a květin. Nyní se navíc s vámi podělí o skvělé tipy, jak květiny ve vázách aranžovat…

Čtěte více

Časopis zdarma

Skvělé nápady zdarma čtyřikrát do roka

Inspirace, nápady a šikovné tipy, rady odborníků a mnoho dalšího - to vše nabízí časopis IKEA FAMILY LIVE.

Čtěte více
  • Nenechte si ujít skvělé nákupy!
  • Přidejte se k IKEA FAMILY. Je to zcela zdarma.
Zobrazit všechny výhody pro členy