Vevőszolgálat

Mint minden áruháznak, nekünk is az a célunk, hogy a vásárlóink ismét meglátogassanak. Az vevőszolgálati munkatársak feladata arról gondoskodni, hogy ha valaki az IKEÁ-ba jön, kellemes élményekkel távozzon. Dolgozóink azért nyújthatnak kiváló minőségű szolgáltatást, mert ismerik a vásárlók igényeit – a vásárlás előtt, alatt és utána is. Az vevőszolgálati munkatársaknak mindenre kell gondolniuk. Nem csak arról van szó, hogy kedvesen és segítőkészen kell a vásárlókkal foglalkozni, hanem gondoskodni kell az áruház akadálymentességéről, a pihenőhelyekről, a pelenkázó szobáról és a telefonos ügyfélszolgálatról is. Az ezen a területen dolgozóknak rendelkezniük kell mindazon tudással, ami a vásárlók problémáinak megoldásához szükséges – még az előtt, hogy felmerülnének! Ezáltal örömmel fogják a mi termékeinket választani.

Előlépési lehetőségek

Ha az IKEA egyik áruházában dolgozol, megismerkedhetsz az IKEA vásárlói kultúrával. Az ügyfélszolgálati beosztás lehetővé teszi, hogy számos képességedet fejleszd, és ismereteket szerezhess az IKEA valamennyi szintjéről. Kiváló hely arra, hogy új dolgokat tanulj és felelősségteljes pozícióba kerülj, egyre feljebb lépve a szervezeten belül.

Munkakörök a vevőszolgálat terén (többek között):

Ügyfélkapcsolatok
Azt akarjuk, hogy az IKEÁ-ba látogatók jól érezzék magukat, és szívesen visszatérjenek. Ennek érdekében az ügyfélkapcsolati munkatársak üdvözlik a vásárlókat, és az áruházban tartózkodásuk ideje alatt szükség szerint ellátják őket információval és tanáccsal. Ehhez az IKEA termékkínálatának alapos ismerete kell, és az, hogy ezt jól elő is tudd adni.
Cserepult
Amikor a vásárló terméket hoz vissza az IKEÁ-ba, egy kicsivel még több udvariasságra van szükség. A cserepultos munkatárs feladata nem csak az, hogy gyorsan és szakszerűen elvégezze a cserét, hanem az is, hogy gondoskodjon a kellemes vásárlói élményről, ami megerősíti pozíciónkat mint a legjobb lakberendezési áruház. Ezt a feladatot akkor tudod megfelelően ellátni, ha jó kommunikációs képességekkel rendelkezel, értesz a számítógépekhez, és a kondícióddal sincs gond.
Gyerekmegőrző
Azt szeretnénk, ha a gyerekek is élveznék az IKEÁ-ban töltött időt, hogy a szüleik nyugodtabban vásárolhassanak. Ha a gyerekmegőrzőben dolgozol, hozzájárulsz, hogy mindenki kellemes élményekkel gazdagon távozzon az áruházból. Vigyázol a gyerekekre, gondoskodva biztonságukról. Biztosítod a szükséges eszközök meglétét és a játszóterület tisztaságát. Ha itt szeretnél dolgozni, a gyerekfelügyelet terén szerzett tapasztalat előny, de az udvariasság és a jó kommunikációs készség is fontos.
Pénztárak
Ha pénztárosként dolgozol, közvetlen kapcsolatba kerülsz a vásárlókkal. Mivel általában ez a vásárlás utolsó állomása, maradandó élményt jelenthet. Alaposan ismerned kell a termékeket és az IKEA által elfogadott fizetési módokat, emellett fontos a pozitív és barátságos hozzáállás is.
Telefonos ügyfélszolgálat
Azt szeretnénk, hogy azoknak, akik telefonon keresik meg az áruházat, a személyes látogatáshoz hasonló kellemes élményben legyen részük. Ez a telefonos ügyfélszolgálati munkatársakon múlik. Ők fogadják a hívásokat, és a legmodernebb informatikai eszközökkel felszerelkezve lépésről lépésre meghatározott eljárásokat követve látják el a hívókat pontos információkkal. Ez a részleg a rendszereinkkel kapcsolatos hibákra vonatkozó panaszok elsődleges célpontja, ezért az itt dolgozóknak lehetőségük van a későbbi problémák megelőzése érdekében belső visszajelzéseket adni.